Brezilya Sağlık Bakanlığı'nın tıbbi malzemeleri satın almak istediği bildirilmektedir.

05 Nisan 2021 | Bu duyuru 44 kez okundu.

TOBB’dan alınan yazıda Brezilya Sağlık Bakanlığı'nın ekte sunulan tıbbi malzemeleri satın almak istediği bildirilmektedir.

Devamını Oku

Yenilenebilir Enerji Kaynak Garanti (YEK-G) Sistemi

05 Nisan 2021 | Bu duyuru 49 kez okundu.

Enerji Piyasaları İşletme A.Ş., Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği işbirliğinde gerçekleştirilecek seminerde, 01 Haziran 2021 tarihinde devreye alınması planlanan Yenilenebilir Enerji Kaynak Garanti (YEK-G) Sistemi anlatılacaktır.

Devamını Oku

Fransa'ya ihracat yaparken dolandırıldıkları yönünden şikayetler geldiği belirtilmektedir.

23 Mart 2021 | Bu duyuru 71 kez okundu.

Lyon Ticaret Ateşeliği'nden alınan yazıya atfen, Ataşeliğimize ulaşan ve aralarında oldukça büyük ölçeklilerin de bulunduğu Türk firmalarından, Fransa'ya ihracat yaparken dolandırıldıkları yönünden şikayetler geldiği belirtilmektedir.

Devamını Oku

Teksas Sanal Ticaret Heyeti

19 Mart 2021 | Bu duyuru 72 kez okundu.

24 Mart 2021 Çarşamba günü 17.00-18.30 saatleri arasında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve ABD Ticaret Odası tarafından "Teksas Sanal Ticaret Heyeti" düzenlenecektir.

Devamını Oku

Bangladeş'e İhracat Yapan Firmalarımıza Yönelik Uyarı

12 Mart 2021 | Bu duyuru 107 kez okundu.

Dakka Ticaret Müşavirliği'nden alınan yazıya atfen, Bangladeş'te faaliyet gösteren ve aşağıda bilgileri verilen kişilerin daha önce bazı Türk firmalarla yaptıkları ticari işlerde ticari ihtilaflardan ziyade kötü niyetli ve şüphe uyandıran davranış ve-

Devamını Oku

Cezayirli Sorunlu İthalatçı Firmalar

26 Şubat 2021 | Bu duyuru 150 kez okundu.

ihracatçı firmalarımızın ticari ilişkilerinde haksız şekilde sorun yaşadıkları aşağıda isimleri belirtilen Cezayirli ithalatçı kişi ve firmalar ile ticari münasebette bulunacak ve/veya bulunma ihtimali olan firmalarımızın ihtiyatlı olmaları hususunda.

Devamını Oku

SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI HAKKINDA

22 Şubat 2021 | Bu duyuru 1284 kez okundu.

Genelge kapsamında muaf olan ve çalışmaya devam etmek isteyen üyelerimizin, sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak saatlerde çalışacak personeli için İŞLETME ANTETLİ KAĞIDINA İZİN BELGESİ düzenlemesi gerekmektedir.

Devamını Oku

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin ABD Şikago'da kurduğu Türkiye Ticaret Merkezi hizmete başladı!

01 Ocak 2021 | Bu duyuru 100 kez okundu.

Türk sanayicisi ve tacirinin ürünlerini ABD pazarına taşımak ve orada kalıcı olmasını sağlamak üzere hayata geçirilen TTM, Turkish Trade Center Chicago (TTC Chicago) ismiyle, 10 bin metrekarelik bir alanda faaliyet gösterecek.

Devamını Oku

TSM ONLİNE EVRAK İŞLEMLERİ

19 Ağustos 2020 | Bu duyuru 1792 kez okundu.

Ticaret Sicili Müdürlüğünce verilen sicil tasdiknamesi, iflas ve konkordato belgesi, Merkez nakil işlemleri için alınan 111.madde belgesi MERSİS sistemi üzerinden online müracaat edilerek e-imzalı olarak alınabilmektedir.

Devamını Oku