TAM KAPANMA DÖNEMİ VE ÇALIŞMA İZİN BELGESİ HAKKINDA

Sayın Üyemiz,

Bir yılı aşkın süredir aziz milletimizin çeşitli fedakârlıklarda bulunduğu, sağlık çalışanları ile başta kolluk kuvvetleri olmak üzere denetim ekiplerinde görev alan tüm personelin büyük bir özveriyle görev yaptığı ve hepimizin birbirimize karşı sorumlu olduğu salgınla mücadele sürecinde; muafiyetlerin suistimal edilmemesi, hastalığın yayılımı ve başta sağlık çalışanları olmak üzere toplumsal yükün artmaması açısından son derece önemlidir.

Bu çerçevede;

1. Üretim, imalat, tedarik ve lojistik sektörleri başta olmak üzere Bakanlığımızca yayımlanan önceki Genelgelerimiz ile 27.04.2021 tarih ve 7576 sayılı Genelgemizde muafiyet tanınan işyerlerinde çalışan görevliler için bu işyerlerinin yetkililerince tüm belgelerin geçerliliği 2 Mayıs 2021 Pazar günü saat 24.00’de sona erecektir.

2. 29 Nisan 2021 Perşembe gününden itibaren muafiyetler kapsamında bulunan işyeri/fabrika/imalathane gibi yerlerde çalışan kişilerin, e-devlet platformunda yer alan İçişleri Bakanlığı ebaşvuru sistemi üzerinden “görev belgesi” başvurusunda bulunması gerekmektedir.Not: e-Devlet Görev belgenizi 2 Mayıs 2021 Pazar günü saat 24:00 a kadar hazırlamanız önem arz etmektedir.


Saygılarımızla,
Yılmaz ÜLKER 
Genel Sekreter V.

Ek:Görev Belgesi Düzenlenmesi
Ek1: GÖREV BELGESİ

Duyurular sayfasına dön