KMTSO MECLİS BAŞKANI M. HANİFİ ÖKSÜZ YENİ YIL MESAJI YAYINLADI

2017 yılı sona ererken yeni yıla, yeni umutlarla girmenin heyecan ve mutluluğunu bütün Kahramanmaraşlı hemşehrilerimle paylaşıyor, 2018 yılının, ülkemiz, milletimiz, tüm insanlık için hayırlı bir yıl olmasını, bütün insanlık için huzur, barış, refah ve istikrar getirmesini temenni ediyorum.

2017 yılı, bölgemizde yaşanan hadiseler nedeniyle buruk geçse de, geleceğe ilişkin umutlarımızı artıran bir yıl olmuştur.

Çok şükür ki, yıl içinde yaşanan sıkıntıları, acı hadiseleri, elim kazaları, millet olmanın verdiği güçle ve dirayetle, hep birlikte aştık.

2017 yılı, her şeye rağmen ekonomide büyüme yılı oldu. Küresel ekonomideki tüm dalgalanmalara, siyasi çekişmelere karşın ekonomimiz sağlam bir zemin üzerinde ilerlemeyi sürdürdü.

Ekonomimize yönelik olarak içerden ve dışardan yapılan tüm algı operasyonları sonuçsuz kalarak pozitif yöndeki büyümemiz muhafaza edildi.

Ümit ediyorum ki, 2018 yılında daha güçlü demokrasi ve daha güçlü bir milli iradeyle, ekonomide, siyasette dünyada daha fazla sözü geçen bir ülke olacağız. BM Genel Kurulu’ndaki ‘Kudüs’ kararı, buna dair en büyük işaret olmuştur.

2017, yakın coğrafyamızda, acıların zirveye çıktığı bir yıl oldu. Dünyanın bütün umursamazlığına, ilgisizliğine rağmen, bu coğrafyada barışın egemen olması için ülkemiz elinden geleni yapmıştır. Bundan sonra da yapmaya devam edecektir.

Bu duygularla, yeni yılın, öncekilerden çok daha bereketli ve huzurlu olması, sağlık içinde geçmesi, güzellikleriyle unutulamayacak bir yıl olması, mazlumlara esenlik getirmesi gönülden temennimizdir. 

Haberler sayfasına dön